Vishay VS-FB190SA10
N-channel Mosfet Transistor 190 A 100 V 4-PIN SOT-227
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-FB190SA10.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 7 ans
Newark
Farnell
element14 APAC
TME
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 500V 72A 4-Pin SOT-227
543W(Tc) 20V 4V@ 250¦ÌA 420nC@ 10 V 1N 500V 130m¦¸@ 23A,10V 40A 6.9nF@25V SOT-227
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-FB190SA10 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 100V 190A 4-Pin SOT-227
Power MOSFET, 190 A | MOSFET N-CH 100V 190A SOT227
N-Ch 100V 190A 568W 0,0065R SOT227
Power Field-Effect Transistor, 190A I(D), 100V, 0.0065ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
N-CH 100V 190A 6,5mOhm SOT-227
Output & SW Modules - ECONO IGBT-e3
MOSFET, N-CH, 100V, 190A, SOT-227; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:190A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):0.0054ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.3V; Power Dissipation Pd:568W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:SOT-227; No. of Pins:4; MSL:-; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C