Vishay VS-70MT160PBPBF
Modules Rectifiers - MTP BRIDGE
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-70MT160PBPBF.
Newark
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Datasheet8 pagesIl y a 23 ans
Datasheet9 pagesIl y a 9 ans
TME
Future Electronics
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-45.26%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTTH61R04TV2
ULTRAFAST RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 400V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 100A, 1600V V(RRM), Silicon
MicrochipMSDM200-16
POWER MOD RECT BRIDGE 3PH M3-1 / Rectifier Bridge Diode Single 1.6KV 200A 5-Pin Case M3-1
GBPC Series 600V 400 A Glass Passivated Single Phase Bridge Power Module - GBPC
GBPC Series 1000V 300 A Glass Passivated Single Phase Bridge Power Module - GBPC
onsemiGBPC3504
GBPC35 Series 400 V 35 A Quick Terminal Bridge Rectifier - GBPC-4
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-70MT160PBPBF fournies par ses distributeurs.
Rectifier Bridge Diode Single 1.6KV 75A 7-Pin
BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 75A MTK
整流桥; 3相; 70A (IF); 1.55V (VF); MTP-B封装; 75A;
BRIDGE RECT MOD 3PH 70A 1.6KV SCREW
OUTPUT & SW MODULES - MTP BRIDGE-E3
BRIDGE RECT MOD 3PH 70A 1.6KV SCREW; No.; BRIDGE RECT MOD 3PH 70A 1.6KV SCREW; No. of Phases: Three; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 1.6kV; Forward Current If(AV): 70A; Forward Voltage VF Max: 1.55V; Bridge Rectifier Ca