Vishay VS-40TPS12-M3
SCR 1200V 55A(RMS) 600A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-40TPS12-M3.
Upverter
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Technical Drawing1 pageIl y a 18 ans
Newark
TME
Future Electronics
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+38.41%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-40TPS12-M3 fournies par ses distributeurs.
Thyristor High Voltage, Phase Control SCR, 40 A FEATURES
Silicon Controlled Rectifier, 55A I(T)RMS, 35000mA I(T), 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 1 Element, TO-247AC
150mA 55A One-way thyristor TO-247AC-3 TRIACs ROHS
Vishay , 35A, , TO-247AC, Vrrm=1200V
Scr Thyristor, 55A, 1.2Kv, To-247Ac; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:1.2Kv; Gate Trigger Current Max, Igt:150Ma; Current It Av:35A; On State Rms Current It(Rms):55A; Thyristor Case Style:To-247Ac; No. Of Pins:3Pins; Peak Non Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-40TPS12-M3