Vishay VS-40EPS16-M3
Diode Rectifier 1.6KV 40A 2-Pin TO-247AC Modified Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-40EPS16-M3.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-34.09%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MicrochipAPT30S20BG
Diode Schottky 200V 45A 2-Pin(2+Tab) TO-247 Tube
Rectifier Diode Switching 1.2KV 60A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
Rectifier Diode Switching 800V 40A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified T/R
Rectifier Diode, Single, 300 V, 30 A, 1.25 V, 55 ns, 300 A
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
MicrochipAPT30D20BG
Fred D 200 V 30 A To-247 2 To-247 Tube Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology APT30D20BG
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-40EPS16-M3 fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1600V V(RRM), Silicon
DIODE GP 1.6KV 40A TO247AC / Diode 1600 V 40A Through Hole TO-247AC Modified
DIODE STANDARD 1600V 40A TO247AC
DIODE GEN PURP 1.6KV 40A TO247AC
1.6KV 475A 100¦ÌA 40A TO-247AC 24.99mm
Rectifiers 40A 1600V Single Die