Vishay VS-20ETS12-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 20A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-20ETS12-M3.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
element14 APAC
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.40%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 25A, 40V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 25A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsFERD30M45CT
Field-Effect Rectifier Diode (non Schottky) 45V 30A 3-Pin TO-220AB Tube
STMicroelectronicsSTPS30L45CFP
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 15A, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsFERD20M60ST
FIELD EFFECT RECTIFIER Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 20A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-20ETS12-M3 fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode Switching 1.2KV 20A 2-Pin(2+Tab) TO-220AC Tube
20A Single 1.2kV 1.1V@20A TO-220-2 Diodes - General Purpose ROHS
Compliant Through Hole TO-220-3 20 A 1.2 kV 20 A
DIODE STANDARD 1200V 20A TO220AC
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO220AB
1.2KV 300A 100¦ÌA 20A TO-220AC
Rectifier, 1.2Kv, 20A, To-220Ac; Repetitive Peak Reverse Voltage:1.2Kv; Average Forward Current:20A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage Max:1.1V; Reverse Recovery Time:-; Forward Surge Current:300A; Diode Case Style:To-220Acrohs Compliant: Yes |Vishay VS-20ETS12-M3