Vishay VLMG3100-GS08
STANDARD SMD LED PLCC-2 Single Color LED, Green, Clear Nondiffused, 2.4mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VLMG3100-GS08.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 4 ans
Upverter
element14 APAC
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
KingbrightL53GT
T-1 3/4 (5 MM ) SOLID STATE LAMP Single Color LED, Green, Transparent, T-1 3/4, 5mm
0603 PACKAGE MICRO SMD LED Single Color LED, Green, Water Clear, 1.1mm
1206 Package (3.2Mm X 1.6Mm X 0.7Mm) Single Color Water Clear Micro Smd Led
LED Low-Power Uni-Color Green 2-Pin Chip 0805(2012Metric) T/R
LED GREEN CLEAR 1206 SMD / Green LED Indication - Discrete 2.1V 1206 (3016 Metric)
Single Color LED, Super Bright Green, Water Transparent, T-1 3/4, 5mm
Descriptions
Descriptions de Vishay VLMG3100-GS08 fournies par ses distributeurs.
Surface-Mount/Axial LED Lamp,Green,Clear; Surface-Mount/Axial LED Lamp,Green,Clear,LED-8d
LED Low-Power Uni-Color Green 565nm 2V Automotive 2-Pin PLCC T/R
LED, PLCC2, GREEN; Bulb Size:-; LED Colour:Green; Luminous Intensity:16mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2.2V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Round with Flat Top; Wavelength Typ:575nm
SMD LED Dimensions W x D x H: 3.5 x 2.8 x 1.75 mm Forward voltage: 2.2 VDC Luminous intensity: 4.5...12 Mcd Operating temperature: -40...100 °C Transmission angle: 60 ° Case colour: Colourless Housing type: SMD Light colour: Green Package: PLCC-2 Technology: GaP on GaP Power: 100 mW Transmission angle typically: 60 °