Vishay T93XB204KT20
Trimmer, Cermet, 0.313W, 200000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay T93XB204KT20.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.03%
Introduction Date2018-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 250V
TRIMMER; CERMET; 200K OHM; 21 TURN; 1/2W | Spectrol / Sfernice / Vishay T93YB204KT20
TT Electronics67WR200KLF
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics68WR200KLF
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics89PR200KLF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Vishay T93XB204KT20 fournies par ses distributeurs.
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (11 X 5 X 9.8mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 SQ H/ADJ 200K
Multi-Turn Trimmers/Potentiometers 3/8 SQ H/ADJ 200K
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
200K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 250V 9.8mm
TRIMMER, 22 TURN 200K; Track Resistance:200kohm; No. of Turns:22; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T93XB; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; Full Power Rating Temperature:85°C; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:200kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250V; Voltage Rating VDC:250V