Vishay T73YE203KT20
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 240deg 500mW 70C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay T73YE203KT20.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
Newark
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+85.20%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer 卤10% 500mW 85C 300V
3/8" Square Cermet Potentiometer 20 kohm 1/2 Watt Single Turn +/-10% Side Adjust
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics72PR20KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics82PR20KLF
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics25PR20KLF
20 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Descriptions
Descriptions de Vishay T73YE203KT20 fournies par ses distributeurs.
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
T73 Series 1/4 inch Square 20 kOhm ±10 % Single-Turn Cermet Sealed Trimmer
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER;CERMET;REST 20 KILOHMS;PCB;1 TURN;LINEAR;PWR-RTG 0.5W
Trimpot Type:single Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:20Kohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:1Turns; Product Range:t73 Series; Power Rating:500Mw; Msl:-; Resistance:20Kohm Rohs Compliant: Yes