Vishay SUP40012EL-GE3
Transistor Mosfet N-ch 40V 150A 3-PIN TO-220AB T/r
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SUP40012EL-GE3.
Future Electronics
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
IHS
Upverter
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.25%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay SUP40012EL-GE3 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Single N-Channel 40 V 1.79 mOhm Through Hole TrenchFET® Power Mosfet - TO-220
Power Field-Effect Transistor, 150A I(D), 40V, 0.00179ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Mosfet, N-Ch, 150A, 40V, To-220Ab; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:150A; Drain Source Voltage Vds:40V; On Resistance Rds(On):0.00149Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Vishay SUP40012EL-GE3