Vishay SUD09P10-195-GE3
Single P-Channel 100 V 0.195 Ohm Surface Mount Power Mosfet - TO-252-3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SUD09P10-195-GE3.
Upverter
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
Farnell
element14 APAC
Newark
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+8.23%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MOSFET, Power;P-Ch;VDSS -55V;RDS(ON) 0.175Ohm;ID -11A;D-Pak (TO-252AA);PD 38W
InfineonIRFR9024NPBF
Diodes Inc.DMP10H400SK3-13
Single P-Channel 100 V 300 mOhm 8.4 nC 42 W Silicon SMT Mosfet - TO-252-3
Diodes Inc.ZXMN6A25KTC
ZXMN6A25K Series N-Channel 60 V 0.05 Ohm Power MOSFET Surface Mount - TO-252-3
Diodes Inc.ZXMP10A18KTC
Trans MOSFET P-CH 100V 3.8A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / MOSFET P-CH 100V 3.8A DPAK
Descriptions
Descriptions de Vishay SUD09P10-195-GE3 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 8.8A I(D), 100V, 0.195ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET,P CH,DIODE,100V,8.8A,TO-252; Transistor Polarity:P Channel; Continuous Drain Current Id:-8.8A; Drain Source Voltage Vds:-100V; On Resistance Rds(on):0.162ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:-10V; Power Dissipation Pd:2.5W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:-8.8A; Power Dissipation Pd:2.5W; Voltage Vgs Max:-20V