Vishay SL102R505
NTC Thermistor, 2.5ohm, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SL102R505.
Vishay
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Sager Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Thermistor NTC 2.5 Ohm 20% 2-Pin Radial 2700K Bulk Automotive
Descriptions
Descriptions de Vishay SL102R505 fournies par ses distributeurs.
Inrush Current Limiters 10mm 2.5ohms 5A INRSH CURR LIMITER
Ntc Thermistor; Rango De Producto:Serie Sl10; Disc Size:10Mm; Zero Power Resistance At 25°C:2.5Ohm; Approvals:Csa, Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:30J; Maximum Steady State Current At 25°C:5A; Constante De Disipación:10Mw/°C |Ametherm SL10 2R505
NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Res; NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Resistance:2.5ohm; Thermistor Tolerance:-30% to +30%; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Dissipation Constant:10mW/°C; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Through Hole