Vishay SFR2500004530FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 453ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SFR2500004530FR500.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Farnell
element14 APAC
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 475ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 422ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay SFR2500004530FR500 fournies par ses distributeurs.
METAL FILM RESISTOR, 453 OHM, 400mW, 1%,
RES 453 OHM 0.4W 1% AXIAL
453 OHM 1% 100PPM 1/2W
SFR25 1% R5 453R
Resistor Metal Film,453Ohm,1%,+/-100ppm,; RESISTOR, METAL FILM, 453OHM, 400mW, 1%; Resistance:453ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded