Vishay SFH620A-1
Optocoupler AC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SFH620A-1.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
Farnell
Newark
TME
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1993-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
VishaySFH617A-2
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP
VishayTCET1102
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin DIL / OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP
VishaySFH618A-2
SFH618A Series Single Channel 55 V 5300 Vrms Phototransistor Optocoupler - DIP-4
Diodes Inc.LTV-817-A
TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5000V Isolation
California Eastern LaboratoriesPS2501-1-H-A
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP Magazine
California Eastern LaboratoriesPS2561A-1-H-A
Descriptions
Descriptions de Vishay SFH620A-1 fournies par ses distributeurs.
Optocoupler Collector-emitter breakdown voltage: 70 V Operating temperature: -55...100 °C Approvals: UL / CSA / VDE / BSI Package: DIL-4 Input forward current: 60 mA
OPTOCOUPLER, TRANSISTOR, 5300VRMS; No. of Channels: 1 Channel; Optocoupler Case Style: DIP; No. of Pins: 4Pins; Forward Current If Max: 60mA; Isolation Voltage: 5.3kV; CTR Min: 40%; Collector Emitter Voltag 21H7759
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5300Vrms; Optocoupler Output Type:Transistor; Input Current Max:60mA; Output Voltage Max:70V; Package/Case:4-DIP; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Through Hole ;RoHS Compliant: Yes
Alias du fabricant
  • VIS
  • VISH
  • VISHAY INTERTECHNOLOGY INC
  • Vishay Thin Film
  • Vishay Intertechnology
  • VISHA
  • Vishay Semiconductors
  • VISAHY
  • Vishay Intertech
  • VISHY
  • VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PTE LTD
  • Vishay Intertechnologies
  • Vishay General Semiconductor - Diodes Division
  • Vishay Semiconductor Opto Division
  • VSHAY
  • VISH/IR
  • VSHY
  • VSH
  • VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PT
  • VISHAY ELECTRONIC
  • VISHAY AMERICAS INC
  • Vishay Semiconductor Diodes Division
  • VISHAY OPTO
  • VISHAY FOIL RESISTORS
  • Vishay Polytech
  • Vishay Semiconductor
  • Vishay Sfernice
  • Vishay Siliconix
  • Vishay Dale
  • Vishay BCcomponents
  • Vishay Angstrohm
  • Vishay Draloric
Alias de numéro de pièce
Ce composant peut être référencé sous ces autres numéros :
  • SFH 620A-1