Vishay RWM062282R0JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 82ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM062282R0JA15E1.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Newark
Farnell
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 82ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1623746-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 82ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 75ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQPW1082RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 82ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity7-1625890-1
Through Hole Resistor, Rox Series, 82 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 82ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM062282R0JA15E1 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 82 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
AMMO / RWM* 6X22 82U 5% AM250 e1
RESISTOR, WW 7W 5% 82R; Resistance:82ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W