Vishay RWM062251R0JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM062251R0JA15E1.
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 51ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER5847RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623746-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER7447RJT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 47Ohm 3W
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM062251R0JA15E1 fournies par ses distributeurs.
VISHAY RWM062251R0JA15E1Through Hole Resistor, RWM Series, 51 ohm, 6 W,5%, 350 V, Axial Leaded
RWM 6X22 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 51OHMS +/-5% 7W +/-75PPM/DEGC
Res Wirewound 51 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 51R; Resistance:51ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W