Vishay RWM062218R0JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM062218R0JA15E1.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001809JAC00 Through Hole Resistor, 18 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE ConnectivityROX3SJ18R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 18Ohm 3W
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 18ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ18R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 18ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J18R
Resistor, Carbon Film, Res 18 Ohms, Pwr-Rtg 0.66 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity CFR50J18R
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM062218R0JA15E1 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 18 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RES, WIREWOUND, 18R, 5%, 7W, AXIAL
RESISTOR, WW 7W 5% 18R; Resistance:18ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W