Vishay RWM06221001JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM06221001JA15E1.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER581K0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER581K0JT
TE ConnectivityER741K0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 5% +/-Tol, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM06221001JA15E1 fournies par ses distributeurs.
Resistor; Wirewound; Res 1 Kilohms; Pwr-Rtg 7 W; Tol 5%; Axial; Vitreous Enamel
Res Wirewound 1K Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W