Vishay RWM04103301JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3300ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM04103301JR15E1.
Newark
element14
Farnell
element14 APAC
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3000ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 3300ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ3K3
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 3.3kOhm 3W
TE ConnectivityROX3SJ3K3
TE ConnectivityROX1SJ3K3
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 3300ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM04103301JR15E1 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 3.3 KILOHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 3.3K Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RWM Series Ø 12 x 5.5 mm 3.3 kOhm 3 W ±5 % 75 ppm/°C Wirewound Resistor
RESISTOR, WW 3W 5% 3K3; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W