Vishay RWM04102200JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 220ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM04102200JR15E1.
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
TE ConnectivityER74220RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 220ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74220RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 240ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1625892-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 220ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM04102200JR15E1 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR RWM 0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm 3W 220Ohm ±75ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 220 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 220 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RWM Series Ø 5.5 x 12 mm 220 Ohm ±5 % 3 W 75 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
RESISTOR, WW 3W 5% 220R; Resistance:220ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W