Vishay RTO050F1R000JTE1
TO-220-2 Fixed Resistor Rto 50 0.398LX0.177W 10.10MMX4.50MM 50W 1 Ohm ±150PPM/C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RTO050F1R000JTE1.
Farnell
Datasheet5 pagesIl y a 7 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.27%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2009-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TO-220-2 FIXED RESISTOR LTO 50 0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm 50W 1Ohm ±150ppm/C
LTO 30 FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±150ppm/C 1Ohm 30W
TO-220-2 FIXED RESISTOR RTO 20 0.398Lx0.177W 10.10mmx4.50mm 20W 1Ohm ±150ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Chassis Mount
TO-220 RADIAL THICK FILM RESISTOR 1OHMS +/-5% 50W
Descriptions
Descriptions de Vishay RTO050F1R000JTE1 fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1 Ohm 5% 50W ±150ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Tube
Avnet Japan
RESISTOR;THICK FILM;RES 1 OHMS;PWR-RTG 50 W;TOL 5%;RADIAL;TO-220;HEAT SINK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 50W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, 50W 1R; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.25W; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-220; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Dielectric Strength VAC:2000V; Element Limiting Voltage:300V; External Depth:4.5mm; External Length / Height:28.7mm; External Width:10.1mm; Full Power Rating Temperature:25°C; Lead Length:13.7mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Capability:2 x pr for 5 secs; Package / Case:TO-220; Power Rating with Heatsink:50W; Series:RTO; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Temperature Coeff. -:150ppm/°C; Thermal Resistance:2.6°C/W; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:300V