Vishay RTO050F100R0JTE1
Res Thick Film 100 Ohm 5% 50W ±150ppm/C Molded TO-220 RDL Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RTO050F100R0JTE1.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 7 ans
Datasheet5 pagesIl y a 10 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
Datasheet4 pagesIl y a 14 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Upverter
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.92%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TO-220-2 FIXED RESISTOR LTO 50 0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm 50W 100Ohm ±150ppm/C
LTO 30 FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±150ppm/C 100Ohm 30W
RTO 20 FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±150ppm/C 100Ohm 20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, 2.25W, 100ohm, 420V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, 4112
Stackpole ElectronicsTR35JBC100R
TR FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 100Ohm 35W
Descriptions
Descriptions de Vishay RTO050F100R0JTE1 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR;THICK FILM;RES 100 OHMS;PWR-RTG 50 W;TOL 5%;RADIAL;TO-220;HEAT SINK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 50W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, THICK FILM PWR, 100OHM, 50W, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-220
RESISTOR, 50W 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.25W; Voltage Rating:300V dc; Series:RTO; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:TO-220; SVHC:No SVHC; Case Style:TO-220; External Length / Height:28.7mm; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Temperature Coeff. -:150ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:300V; External Depth:4.5mm; External Width:10.1mm; Full Power Rating Temperature:25°C; Lead Length:13.7mm; Max Operating Temperature:155°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Power Rating with Heatsink:50W; Dielectric Strength, VAC:2000V; Element Limiting Voltage:300V; Overload Capability:2 x pr for 5 secs; Thermal Resistance:2.6°C/W