Vishay RCWE1210R560FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.56ohm, 0.7483V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RCWE1210R560FKEA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-32.35%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .511 OHM 1%
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.576ohms 1% 100PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 0.59ohm, 0.6241V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRL1210FR-070R56L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 560mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ14BQFR56U
Res Thick Film 1210 0.56 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay RCWE1210R560FKEA fournies par ses distributeurs.
RCWE 1210 1W 0.56 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Extremely Low Value
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 560mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1210, 0R56, 1%; Resistance:0.56ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE