Vishay RCWE1210R240FKEA
Res Thick Film 1210 0.24 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RCWE1210R240FKEA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+19.62%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-14BQFR24U
Res Thick Film 1210 240m Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R24L
Res Thick Film 1210 0.24 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14BQFR22U
Res Thick Film 1210 0.22 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ14RQFR22U
Res Thick Film 1210 0.22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRL1210FR-070R22L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 220mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1210FR-070R25L
Res Thick Film 1210 0.25 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Epoxy SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay RCWE1210R240FKEA fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
1W Thick Film Resistors 300V ±100ppm/℃ ±1% 240mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 0.24 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
RCWE Series 1210 1 W 0.24 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.24ohm, 0.4899V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.098W 3.10mmx2.50mm 1W 240mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1210, 0R24, 1%; Resistance:0.24ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE
Resistance:0.24Ohm; Product Range:Rcwe Series; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay RCWE1210R240FKEA.