Vishay RCWE0603R680FKEA
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RCWE0603R680FKEA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+8.62%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-3BQFR68V
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3RQFR68V
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R68L
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.2W(1/5W) 0ppm/°C to 150ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176051-8
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.68ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Vishay RCWE0603R680FKEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.68ohm, 0.3688V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.2W 1/5W 680mOhm ±100ppm/C
RCWE-0603 .68 Ohms 1% Extremely Low Value, Thick Film Res
RESISTOR, 0603, 0R68, 1%; Resistance:0.68ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE