Vishay P16NM222KAB15
Potentiometer, Cermet, 1W, 2200ohm, 46.9V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay P16NM222KAB15.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
_legacy Avnet
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Res Cermet POT 2K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (21.89 X 12.5 X 18.25mm) Solder Lug Panel Mount
Potentiometers 2Kohms 10% Linear Plastic black
POTENTIOMETER, LINEAR, 2K2, 3W, 10%; Track Resistance:2.2kohm; Track Taper:Linea
Panel Control - 3/4" 1-T /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3852A-282-202AL
TT ElectronicsP160KNP-0EC15B2K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Vishay P16NM222KAB15 fournies par ses distributeurs.
2.2K¦¸ ¡À10% 1W ¡À150ppm/¡æ 46.9V 24.5mm
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
POTENTIOMETER, 2K2POTENTIOMETER, 2K2; RESISTORS ELEMENT TYPE:VARIABLE ROTARY CERMET; SERIES:P16; POWER RATING:1W; CASE STYLE:PANEL MOUNT; TEMP, OP. MAX:125(DEGREE C); TEMP, OP. MIN:-40(DEGREE C); ANGLE, ROTATION ;ROHS COMPLIANT: YES
POTENTIOMETER, 2K2; Track Resistance:2.2kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Knob; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:16mm; Dielectric Strength VAC:2500V; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; IP/NEMA Rating:IP67; Insulator Material:Metal; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P16; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Termination Type:Radial Lugs