Vishay P11S1V0FLSY00103KA
Linear Cermet Potentiometer W/ 6MM Dia.shaft, 10 Kohm, +/-10%, 1W, +/-150PPM/C, Pmnt
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay P11S1V0FLSY00103KA.
Farnell
Datasheet15 pagesIl y a 9 ans
Datasheet15 pagesIl y a 13 ans
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.20%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2024-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 8mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Vishay P11S1V0FLSY00103KA fournies par ses distributeurs.
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (36.1 X 12.5 X 13.1mm) Solder Lug Panel Mount Box
Avnet Japan
Vishay P11S1V0FLSY00103KA Precision potentiometer 1W 10kΩ Rotary type
Cermet Potentiometer Mono Lin 10K
10K¦¸ ¡À10% 1W ¡À150ppm/¡æ 350V 13mm*12.5mm*18mm
P11S 1 V 0 FL S Y00 10K 10% A e3
POTENTIOMETER, 10K LINEAR; Track Resistance:10kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; External Depth:11.1mm; External Length / Height:13mm; External Width:12.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistance:10kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Temperature Coeff. -:150ppm/°C