Vishay NTCS0603E3104FXT
Thermistor, NTC, 100 kohm, NTCS Series, 4100 K, SMD, 0603 [1608 Metric]
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay NTCS0603E3104FXT.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
element14 APAC
Future Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+38.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4311K Paper T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 0.5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4260K T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 3% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4311K Paper T/R
NTHS Series 0603 100 kOhm ±5 % 3964 K Surface Mount NTC Thermistor
PanasonicERT-J1VS104FA
Thermistor, NTC, 100 kohm, ERTJ Series, 4390 K, SMD, 0603 [1608 Metric]
PanasonicERTJ1VV104J
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4750K T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay NTCS0603E3104FXT fournies par ses distributeurs.
Thermistor NTC 100KOhm 1% 2-Pin 0603 Paper T/R
SMD 0603 NTC Thermistor NTC 100kOhm 4100K 1.6mm
100KOHMS 0603 NTC THERMISTOR, 8S, 1.6 X 0.8 X 0.8MM
THERMISTOR, NTC, 0603, 100K; Thermistor Type:NTC; Resistance:100kohm; Thermistor Tolerance:-1% to +1%; Beta Value (K):4100K; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Thermistor Case Style:0603; Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.8mm; External Width:1.6mm; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0603; Power Dissipation Pd:125mW; Power Dissipation Pd:125mW; Reel Quantity:4000; Resistance Tolerance:± 1%; Series:NTCS; Temperature Upper Limit Beta Value:85°C