Vishay NTCLG100E2103JB
THERMISTOR NTC 10KOHM 3997K DO35 / NTC Thermistor 10k DO-204AH, DO-35, Axial
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay NTCLG100E2103JB.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Newark
_legacy Avnet
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.24%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3103JB0 NTC-Resistor wired up
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin Radial 3977K -4.5 to -4 T/R
NXR Series 10 kOhm 3900 K ±1% Bead NTC Thermistor Sensor
Ntc Thermistor, 10Kohm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXRT15XH103FA1B030
Ntc Thermistor, 10Kohm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXRT15XH103FA1B040
NTCLE Series 10 KOhms ±5% Radial Leaded Standard Precision NTC Thermistor
Descriptions
Descriptions de Vishay NTCLG100E2103JB fournies par ses distributeurs.
; Thermistor Type: NTC; Resistance: 10kohm ; RoHS Compliant: Yes
10K¦¸ ¡À5% ¡À1.3% 3997K DO-204AH,DO-35 3.75mm*1.8mm*3.75mm
NTC Leads glass DO 35 10K 5% e2
NTC Thermistor, 10000ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 10k Ohm ±5% 2-Pin Axial Bulk
Avnet Japan
THERMISTOR, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Beta Value (K):3977K; Thermistor Case Style:SOD-27; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:200°C; Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Body Diameter:1.85mm; External Length / Height:4.25mm; Lead Diameter:0.56mm; Lead Length:25.4mm; Operating Temperature Range:-40°C to +200°C; Package / Case:SOD-27; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 5%; Series:23816; Temperature Upper Limit Beta Value:85°C