Vishay MRS25000C2108FCT00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2.1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MRS25000C2108FCT00.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-17.66%
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP1622425-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2.21ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD2R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J2R2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.5W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 2.2Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay MRS25000C2108FCT00 fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 2.1 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY MRS25000C2108FCT00 Through Hole Resistor, 2.1 ohm, 350 V, Axial Leaded, 600 mW,1%, MRS25 Series
RESISTOR, MRS25 1% 2R10; Resistance:2.1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V