Vishay MMU01020C2702FB300
Res Thin Film 0805 27K Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay MMU01020C2702FB300.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-45.46%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 27kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 27400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 24300ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
Descriptions
Descriptions de Vishay MMU01020C2702FB300 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 27000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Resistor, thin film, SMD 0102, Micro-MELF, 27 kΩ, 0.2 W, ±1 %, MMU01020C2702FB300
MELF 0102 FIXED RESISTOR MMU - Professional 0.043Diax0.087L 1.10mmx2.20mm 0.3W 27kOhm ±50ppm/C
MMU0102 SERIES THIN FILM SMNT RESTR 0102 MELF CASE 27KOHMS +/-1%.2W +/-50PPM/C
RESISTOR, 0102 27K; Resistance:27kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0102; Resistor Mounting:SMD; ;RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 27 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 300 / Body Length mm = 2.2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0102
RESISTOR, 0102 27K; Resistance:27kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0102; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.1mm; External Length / Height:2.2mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0102; Reel Quantity:3000; Series:MMU; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:100V; Voltage Rating V DC:100V