Vishay M63M204KB30T607
Trimmer, Cermet, 0.5W, 200000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay M63M204KB30T607.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.28%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cermet trimmer potentiometer, 200 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3386P-1-204LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 200000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 4.57mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics72PR200KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 200000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics72XR200KLF
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 4.75 X 9.8mm) Pin Thru-Hole Box
Potentiometer, Cermet, 0.31W, 200000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Vishay M63M204KB30T607 fournies par ses distributeurs.
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 8.38mm (9.53 X 9.53 X 10.41mm) Pin Thru-Hole Bulk
TRIMMER, 200K; Track Resistance:200kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:63M; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Mounting Type:Through Hole; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable Rotary;RoHS Compliant: Yes
TRIMMER, 200K; Track Resistance:200kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Adjustment Type:Knob; Approval Category:MIL-R-22097; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:2ohm; External Length / Height:10.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Cross-section Depth:0.81mm; Lead Cross-section Width:0.25mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:200kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:Through Hole; Resistor Terminals:Radial Leaded; Rotation Mechanical Angle:270°; Series:63M; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:400V; Voltage Rating V DC:300V