Vishay M43P105KB40
Trimmer, Cermet, 0.16W, 1000000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay M43P105KB40.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 7 ans
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+12.43%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
TT Electronics67WR1MEGLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics67YR1MEGLF
TT Electronics68XR1MEGLF
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
Trimmer Potentiometer 1M Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole
Descriptions
Descriptions de Vishay M43P105KB40 fournies par ses distributeurs.
TRIMMER, CERMET, REST 1 MEGOHMS, PCB, 15 TURNS, PWR-RTG 0.5 W, LINEAR
Multi-Turn Cermet Potentiometer 1MOhm linear 750mW ±10%
VISHAY M43P105KB40 Trimmer, 1 Mohm, 750 mW,10%, 43P Series, 18 Turns, Through Hole
TRIMMER, 20 TURN 1M; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:18; Resistance Toleran
Multi-Turn Trimmers/Potentiometers 3/4 REC 1Mohms 10% Cermet Panel Mount
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 15(Elec)/18(Mech)Turns 2.5mm (20.5 X 4.7 X 6.4mm) Pin Thru-Hole Box
TRIMMER, 20 TURN 1M; Track Resistance:1Mohm; No. of Turns:18; Resistance Tolerance:± 10%; Series:43P; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Approval Category:MIL-R-22097; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; External Depth:4.8mm; External Length / Height:6.35mm; Full Power Rating Temperature:25°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:5.3mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:1Mohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:400V; Voltage Rating VDC:250V