Vishay IHLP5050FDER5R6M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 13.5A 10mOhm DCR 5050 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay IHLP5050FDER5R6M01.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 19 ans
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
IHS
Farnell
HQonline
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.74%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Iron 14A 0.01Ohm DCR T/R
Fixed Inductor Nonstandard 5.6µH ±20% 12.5A 10mΩ 15MHz 20@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 6uH 20% 100KHz Iron 9.5A 0.01Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik744325550
Inductor Power Shielded Wirewound 5.5uH/4.3uH 20% 100KHz 10A 0.0103Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 200KHz 12A 0.0115Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 10A 0.011Ohm DCR 5150 Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay IHLP5050FDER5R6M01 fournies par ses distributeurs.
IHLP5050FD-01 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ METAL CORE,5.6 UH +/-20%
Inductor, Shielded, 5.6Uh, 32A, Smd, Full Reel; Inductance:5.6Μh; Rms Current (Irms):13.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):32A; Product Range:Ihlp-5050Fd-01 Series; Dc Resistance Max:0.01Ohm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP5050FDER5R6M01.
INDUCTOR, 5.6UH, 26.5A, 20%; Inductance:5.6µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.01ohm; DC Current Rating:13.5A; Inductor Case Style:5050FD; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:13.5A; External Depth:6.5mm; External Length / Height:13.2mm; External Width:12.9mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:9.3mohm; Saturation Current Ic:26.5A; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%