Vishay HVR3700001005FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000000ohm, 3500V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay HVR3700001005FR500.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 2 ans
TME
Farnell
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.58%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 9100000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD10M0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT10M0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 10MOhm 0.125W 1/8W
Stackpole ElectronicsCF12JT10M0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 10MOhm 0.5W 1/2W
Descriptions
Descriptions de Vishay HVR3700001005FR500 fournies par ses distributeurs.
Metal Film Resistors – Through-Hole; VISHAY; HVR3700001005FR500; 10 MOhm; 1 %; Axial; Axial
Res Metal Film 10M Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR HVR37 0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm 0.5W 1/2W 10MOhm ±200ppm/C
HVR Series Ø 4 x 10 mm 0.5 W 10 MOhm ±1 % ±200 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
High Ohmic High Voltage Metal Film Leaded Resistor 500mW 10MOhm 1 %
RESISTOR, METAL FILM, 10MOHM, 1%; Resistance:10Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:0.5W; Voltage Rating:3500V; Series:HVR; Temperature Coefficient:± 200 ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, METAL FILM, 10MOHM, 1%; Product Range:VISHAY - HVR37 Series High Ohmic/High Voltage Metal Film Leaded Resistors; Resistance:10Mohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Voltage Rating:3.5kV; MSL:-; Resistor Mounting:Through Hole; Resistor Terminals:Axial Leaded