Vishay CW010250R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 250ohm, 50V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CW010250R0JE12.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 13 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 14 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 15 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-40.78%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Ohmite20J250E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 250Ohm 10W
Ohmite20J250
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 250ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J225E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 225ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 240ohm, 48.99V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 270ohm, 51.9615V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 240ohm, 40.9878V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CW010250R0JE12 fournies par ses distributeurs.
CW Series Ø 9.52 x 45.24 mm 10 W 250 Ohm ±30ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 250Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 250 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 250 OHM, 10W, 5%; Resistance: 250ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 10W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Type: Wirewound; No. of Pins: 2Pins