Vishay CRCW251286R6FKEG
Res Thick Film 2512 86.6 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW251286R6FKEG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-0791RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 91Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-0782RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-0782R5L
Res, 82.5R, 1%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-0782R5L
Res Thick Film 2512 86.6 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TNF91R0U
Res Thick Film 2512 91 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ910U
Res Thick Film 2512 91 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW251286R6FKEG fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 86.6ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 86.6 ohms 1% thick film surface mount chip resistor
2512 (6432Metric) 2512 CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 86.6Ohms ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:86.6ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes