Vishay CRCW12062R00JNEAHP
Res Thick Film 1206 2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12062R00JNEAHP.
Future Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 10 ans
Datasheet6 pagesIl y a 13 ans
Datasheet6 pagesIl y a 13 ans
Datasheet6 pagesIl y a 14 ans
Datasheet6 pagesIl y a 16 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+30.41%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206JR-072RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 1206 2 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupAC1206JR-072RL
Res Thick Film 1206 2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BQJ2R0V
Thick Film Chip Res, 1206, Low Ohmic,5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8BQJ2R0V
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12062R00JNEAHP fournies par ses distributeurs.
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 2 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
CRCW-HP Series 1206 2 Ohm ±5% 0.75 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.75W 3/4W 2Ohm ±200ppm/C
SMD Resistor 1206 2Ω ±5% 3/4 W ±200ppm/℃
Resistance:2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Pulse Proof, High Power; Product Range:Crcw-Hp E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12062R00JNEAHP.