Vishay CRCW04021K20FKEDHP
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW04021K20FKEDHP.
TME
Datasheet10 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendance sur 3 mois:
-13.03%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ2RKF1201X
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ2RKF1241X
Res Thick Film 0402 1.24K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW04021K20FKEDHP fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
CRCW Series 0402 1.2 kOhm 0.2 W ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 1200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR;THICK FILM;1.2 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
SMD Resistor 0402 1.2KΩ ±1% 1/5W ±100ppm/℃
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 1.2kOhm ±100ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 1.2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402
RES, 1K2, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 1.2kohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device