Vishay CP0005R4700JB14
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 1.533V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CP0005R4700JB14.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-11-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2020-07-22
LTD Date2021-01-22
Pièces détachées
VISHAY AC05000004707JAC00 Through Hole Resistor, 0.47 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 5W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.5ohm, 1.5811V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5JR47E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-0R47
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623795-7
Descriptions
Descriptions de Vishay CP0005R4700JB14 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 0.47 Ohm 5% 5W ±600ppm/°C Ceramic AXL Thru-Hole Bulk
RESISTOR WIREWOUND, 0.47 OHM, 5W, ±5%
Power Wirewound Resistors 5watts 0.47ohms 5%
RESISTOR WIREWOUND, 0.47OHM, 5W, ±5%; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Leaded Process Compatible:No; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: No