Vishay CP0005R1000JE14
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 0.7071V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CP0005R1000JE14.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
element14 APAC
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-11-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-11-29
LTD Date2021-11-29
Pièces détachées
Yageo GroupPNP5WVJT-73-0R1
PNPV FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±300ppm/C 100mOhm 5W
TE ConnectivitySQPW5R10J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5JR10E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite55JR10E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1625885-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 0.1ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CP0005R1000JE14 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR CP 0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm 5W 100mOhm 卤600ppm/C
Res Wirewound 0.1 Ohm 5% 5W ±600ppm/°C Ceramic AXL Thru-Hole Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 0.1 OHM, 5W, ±5%; Re; WIREWOUND RESISTOR, 0.1 OHM, 5W, ±5%; Resistance: 0.1ohm; Product Range: CP Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -;