Vishay CMF55560R00JHBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 560ohm, 250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CMF55560R00JHBF.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOD561JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.25W, 560ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J560E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 560ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J560R
Res Carbon Film 560 Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 560ohm, 62.6099V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP7-1879352-9
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP8-1879350-3
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF561JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CMF55560R00JHBF fournies par ses distributeurs.
RES 560 OHM 1/2W 5% AXIAL
Cmf-55 560 5% T-2 B14 Rohs Compliant: No |Vishay CMF55560R00JHBF
CMF-55 560 5% T-2 B14