Vishay CMF551R0000FLBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CMF551R0000FLBF.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Arrow Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 1R, 0.5W, AXIAL, METAL FILM; Available until stocks are exhausted Alternatives available
OhmiteWHA1R0FET
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 1ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial Axial Military MIL-R-10509/1RN60 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 0.25W 1/4W 1Ohms ±100ppm/C
OhmiteWHB1R0FET
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CMF551R0000FLBF fournies par ses distributeurs.
Resistor,metal Film,1Ohms,250Wv,1+/-% Tol,-150,150Ppm-Tc |Vishay CMF551R0000FLBF
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 1 1% T-0 B14