Vishay CCF60150RFKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CCF60150RFKE36.
element14 APAC
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.62%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD150R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 150ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 165ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD162R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 162ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay CCF60150RFKE36 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR METAL FILM, 150 OHM, 1W, 1%
Metal Film Resistors, Industrial, ± 1 % Tolerance
150¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 10.16mm
METAL FILM RESISTOR, 150 OHM, 1W, 1%; Resistance: 150ohm; Product Range: CCF60 Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: 500V; Resistor Tec 71M1117
Metal Film Resistors; Power Rating:1W; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CCF60; Operating Temperature Range:-65°C to +165°C; Resistor Element Material:Metal Film; Voltage Rating:500VDC ;RoHS Compliant: Yes