Vishay BZM55B15-TR
DIODE ZENER 15V 500MW MICROMELF / Zener Diode 15 V 500 mW Surface Mount MicroMELF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZM55B15-TR.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 7 ans
Newark
_legacy Avnet
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.14%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Zener Diode, single, Two Terminal,15V V(Z),4.7%,melf-1.9 |Vishay BZM55C15-TR3
Zener Diode Single 13V 2% 26Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 13V V(Z), 6.42%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Descriptions
Descriptions de Vishay BZM55B15-TR fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Single 15V 2% 30Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
ZENER DIODE, AUTO, 15V, MICROMELF; Zener Voltage Vz Typ: 15V; Power Dissipation Pd: 500mW; Diode Case Style: MicroMELF; Zener Tolerance ±: 2%; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 175°C; Product Range: BZM55 Series; A
Zener Diode; Zener Voltage Typ, Vz:15V; Power Dissipation, Pd:500mW; Diode Case Style:MicroMELF; No. of Pins:2; Leaded Process Compatible:Yes; Package/Case:MicroMELF; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Mounting Type:Surface Mount ;RoHS Compliant: Yes