Vishay BFC237321684
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (17.5 X 5 X 11mm) Radial 15mm Loose in Box
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BFC237321684.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-69.67%
Introduction Date2001-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (10.3 X 6 X 12mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive Bulk
Cap, 0.68Uf, 100V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32520C1684K189
Cornell DubilierDME1P68K-F
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (12.5 X 6 X 11.9mm) Radial 10mm 125C
PanasonicECQ-E1684KF
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (12 X 6 X 11.9mm) Radial 10mm 105C Bulk
Yageo GroupR82EC3680DQ70K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay BFC237321684 fournies par ses distributeurs.
MKT RADIAL POTTED TYPE METALLIZED POLYESTER FILM CAPACITOR Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR MKT373 63V 0.68muF ±10% 0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
CAPACITOR POLYESTER 0.68UF, 100V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100V; Series:MKT373; Capacitor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.68UF, 100V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; Climatic Category:55/105/56; External Depth:5mm; External Length / Height:11mm; External Width:17.5mm; Insulation Resistance:30000Mohm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Power Factor:0.01; Termination Type:Through Hole; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:63V; Voltage Rating VDC:100V