Vishay AC07000003901JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3900ohm, 165.2271V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC07000003901JAC00.
Newark
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 12 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
VISHAY AC05000003901JAC00 Through Hole Resistor, 3.9 kohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3600ohm, 5% +/-Tol, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000003901JAC00 Through Hole Resistor, 3.9 kohm, Axial Leaded, 3 W,5%
OhmiteTUM7J3K9E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 7W, 3900ohm, 500V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J3K9E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 5W, 3900ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J3K9
Res Carbon Film 3.9K Ohm 5% 2W -500ppm/C to -100ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Vishay AC07000003901JAC00 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR AC 0.295Diax1.024L 7.50mmx26.00mm 7W 3.9kOhm 100/ +180ppm/C
Res Wirewound 3.9K Ohm 5% 7W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
RESISTOR WIREWOUND, 3.9KOHM, 7W, 5%; Resistance:3.9kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Voltage Rating:165V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes