Vishay AC07000001202JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 12000ohm, 289.8275V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC07000001202JAC00.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSF2JT12K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT12K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JB12K0
OhmiteOD123JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.25W, 12000ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ12K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 12000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC07000001202JAC00 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR AC 0.295Diax1.024L 7.50mmx26.00mm 7W 12kOhm 100/ +180ppm/C
Res Wirewound 12K Ohm 5% 7W 100ppm/C to 180ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
RESISTOR, WIREWOUND, 12KOHM, 7W, 5%; Resistance:12kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Voltage Rating:290V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes