Vishay AC03000001808JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.8ohm, 2.3238V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC03000001808JAC00.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 18 ans
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+12.76%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1.8ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ1R8
Through Hole Resistor, Rox Series, 1.8 Ohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX3SJ1R8
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 1.8Ohm 3W
TE Connectivity / AMP2-1623789-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.8ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC03000001808JAC00 fournies par ses distributeurs.
AC03 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 1.8OHMS +/-5% 3W -80 - -10PPM/DEGC
Res Wirewound 1.8 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
Axial Axial AC 0.189Diax0.512L 4.80mmx13.00mm 3W 1.8Ohms -10/ -80ppm/C