Vishay AC01000007507JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC01000007507JA100.
Newark
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 12 ans
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Datasheet11 pagesIl y a 14 ans
Datasheet11 pagesIl y a 14 ans
Datasheet11 pagesIl y a 15 ans
Datasheet11 pagesIl y a 15 ans
Datasheet11 pagesIl y a 16 ans
Datasheet11 pagesIl y a 17 ans
Datasheet11 pagesIl y a 17 ans
IHS
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.75%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Yageo GroupPNP300JR-73-0R75
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.75ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879350-4
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 0.75ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-0R75
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.75ohm, 0.87V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.75ohm, 1.9365V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-0R75
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 750mOhm 5W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.75ohm, 1.5V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC01000007507JA100 fournies par ses distributeurs.
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 750mOhms -10/ -80ppm/C
Wirewound Axial Resistors 1watt 0.75ohms 5%
750m¦¸ ¡À5% 1W -80ppm/¡æ~-10ppm/¡æ 11mm
RESISTOR WIREWOUND, 0.75OHM, 1W, 5%; Resistance:0.75ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:0.9V; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes