Vishay AC01000006809JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 68ohm, 8.2462V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay AC01000006809JA100.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
Datasheet9 pagesIl y a 18 ans
element14 APAC
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+303%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityEP1WS68RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176078-6
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay AC01000006809JA100 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 68 Ohm 5% 1W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 68Ohms 100/ +180ppm/C
RES, 68R, 5%, 1W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 68ohm; Product Range: AC Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Material: Wirewound; Temperat